12 357 11 95

Blog

Rowery elektryczne ciekawym rozwiązaniem dla mieszkańców Krakowa i okolic

25 kwietnia, 2014 | | Tags:

Dlaczego w Krakowie warto zakupić rower elektryczny?

1. Łatwiejsze pokonywanie “ścieżek pod górkę”

Choć może się to wydać oczywiste, rower elektryczny skutecznie “spłaszcza” wzgórza. Używając wspomagania pedałowania podczas jazdy, oszczędzamy siły i skracamy czas podróży. Dla mieszkańców Krakowa i okolic może być ciekawym rozwiązaniem.

2. Bezpieczeństwo

Podjeżdżając pod górkę na zwykłym rowerze zazwyczaj osiąga się prędkość 6km/h. Rower elektryczny pozwala osiągać prędkości przynajmniej 20km/h. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że samochody mijają nas z prędkością 60km/h, wprost można policzyć 33% w różnicy prędkości. Używając rowerów elektrycznych różnica prędkości między samochodem, a rowerzystą spada z 56 do 40 km/h. Nie ma wątpliwości, że rower elektryczny wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa.

3. Oszczędność

Koszt przejechania 100 km rowerem elektrycznym wynoszą około 1,50 zł. Niezależnie od tego, czy będziemy jeździć w Krakowie, Warszawie czy mniejszych miejscowościach.

4. Prędkość podróżowania

Samochody mogą z całą pewnością osiągać większe prędkości niż rowery elektryczne. Niemniej jednak jeśli weźmiemy pod uwagę jazdę po mieście takim jak Kraków, często prędkość ta spada poniżej 15km/h. Problemem są korki, a idealnym rozwiązaniem rower elektryczny. Używając go do jazdy miejskiej można korzystać zarówno z dróg jak i ścieżek rowerowych, których w Krakowie ciągle przybywa.

Zapraszamy do naszej centrali w Krakowie, przy ulicy Pańskiej 27. Można tu obejrzeć rowery i skutery elektryczne, odbyć jazdę testową i oczywiście dokonać zakupu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress